Vadi’den Sofralarınıza EN Doğal Ürünler

VADİ'DEN

Kocaeli, ilk organik marketine kavuştu,
böylesini görmediniz!

Sülünden 4500 rakımda üretilen baldan, yöresel organik ürünlere, birinci kalite et, süt ve yumurtaya, en ünlü markaların süt ürünlerinden birinci kalite yağlara kadar 500 çeşit organik ürünün satışa sunulan Vadi Et ve Süt Ürünleri hizmetinizde.
Bu işletme ile Kocaeli halkı artık ne yediğini bilecek.

Vadi Besicilik, Vadi Tavuk Çiftliği, Gürpınar Su, Yuvacık Su ve Günebakan Kız Öğrenci Yurdu’nun sahibi olan, 20 yıldır bu kentin ekmeğini yiyen ve karşılığında bu kente önemli hizmetleri olan Cezmi Çiçek, prestij projesini hayata geçirdi. Çiçek, ürettiği organik ve hijyenik ürünlerin yanı sıra Türkiye’nin birinci kalite organik ürünlerini halkla buluşturdu.

TAVŞAN, SÜLÜN, BILDIRCIN, ÖRDEK…

İçindeki ürünler haricinde 2 milyon lira yatırımla hayata geçirilen Vadi Et ve Süt Ürünleri’nde aklınıza gelmeyecek ürünler mevcut. Mesela Macaristan’dan getirtilen tavşan eti, kendi üretimleri olan bıldırcın, sülün, ördek eti… Mağarada 1 yıl kurutulmuş özel tulum peyniri, sadece elma ve üzüm ile sınırlı kalmayan pek çok sirke çeşidi, rüzgarda kurutulmuş zeytinden ve farklı ürünlerden elde edilen yağlar, gezen tavuğun organik yemlerle ürettiği çoğu çift sarılı gerçek köy yumurtaları, içinde tek bir tohumu kalmayan biber ve domates salçaları, çift renkli daha önce görmediğiniz kayısılar, kurutulmuş armudundan eriğine pek çok yöresel ürün, 4 bin 500 rakımda üretilen bal, koruk suyu, organik şalgam… Saymakla bitiremeyeceğimiz pek çok ürün…

BİRİNCİ KALİTE SÜT, ET VE YUMURTA

Saydığımız ve sayamadığımız çeşitlilikteki bu ürünlerin yanı sıra Vadi Et ve Süt Ürünlerinde en çok ön plana çıkan et, süt ve yumurta… Çünkü tüm bu ürünleri Vadi Et ve Süt Ürünleri’nin sahibi Cezmi Çiçek kendi üretiyor. Türkiye’de olmayan, hatta et denilince akla gelen Nusret’te bile bulunmayan cihazları Almanya’dan getirten Cezmi Çiçek, eksi 40 dereceyi bulan soğutma haznelerinde etin daha uzun sürede olgunlaşıp lokum kıvamını almasını sağlıyor. Et, bu dolaplarda orijinal rengini koruyarak muhafaza ediliyor. Öte yandan Süt, Avusturalya’dan özel getirttiği 20 inekten sağılıyor. Çiçek, bu kapasitenin üzerine çıkmayı düşünmüyor, çünkü kaliteyi bozmak istemiyor. İşletmede sütmatik makinesi de mevcut ve insanlar sütünü özel hazırlanan üzerinde “Vadi” yazan pet şişelere bu makinede dolduruyor. Birinci kalite süt piyasa değerinin altında olacak. Süt ürünlerinin yanı sıra yumurta ve beyaz etin bir kısmı da Vadi’nin ürünü.


Vadi Tavuk Çiftliğindeki arazisini 4 bölüme ayırmış Cezmi Çiçek, tavuklar bir dönümde otladıktan sonra başka bir bölüme geçiriliyor. Ayrıca tavuklara organik yemler veriliyor. Tavukların yumurtalarının büyük bir kısmı da çift sarılı.

Yeşilyurt Mah. Galip Erenoğlu Cad. TED Koleji Karşısı Başiskele / Yuvacık